Bagnet

Ексраднику колишнього голови Полтавської ОДА збільшили розмір застави

Апеляційний суд збільшив розмір застави ексраднику колишнього голови Полтавської облдержадміністраці ...

Вероятный организатор убийства воина-добровольца Окуевой вышел на свободу

С резонансным уголовным делом происходит нечто странное. Апелляционный суд изменил меру пресечения с ...
На Полтавщині поліція посилює контроль за обігом зброї

На Полтавщині поліція посилює контроль за обігом зброї

На території Полтавської області тривають превентивні заходи з контролю за незаконним обігом зброї: посилено контроль на блокпостах та збільшено кількість мобільних груп поліції на вулицях населених пунктів.

Про це повідомив начальник поліції Полтавщини Євген Рогачов.

 

Він наголосив, що це – комплексна робота спрямована на запобігання злочинам у сфері незаконного обігу зброї, а також кримінальним правопорушенням, вчиненим з її застосуванням.

 

“Поліція Полтавщини посилює контроль за обігом зброї для запобігання випадкам її застосування у злочинних намірах. З цією метою збільшено кількість поліцейських нарядів, які забезпечують правопорядок в населених пунктах області. Окрім того, на попередженні та документуванні таких фактів зосереджено увагу правоохоронців, які залучаються до несення служби на контрольно-пропускних пунктах”, – зазначив Євген Рогачов.

 

Від додав, що перед правоохоронцями надважлива задача – мінімізувати ризики, пов’язані з поширенням нелегальної зброї та боєприпасів. Мова про загрозу застосування зброї та боєприпасів проти мирного населення (приміром, під час побутових чи ситуативних конфліктів). А також про смертельну небезпеку зберігання вибухонебезпечних предметів в житлових приміщеннях (зокрема, снарядів, протитанкових і протипіхотних мін, гранат та інших, що можуть здетонувати).

 

Слід зазначити, що придбання та зберігання зброї, боєприпасів, вибухових речовин і пристроїв без законних на те підстав тягне за собою настання кримінальної відповідальності. Уникнути негативних юридичних наслідків можливо тільки за умови добровільної їх здачі органам влади (частина 3 статті 263 Кримінального кодексу України зі змінами, внесеними згідно із Законом України №2150-IX від 24.03.2022).

 

Поліція Полтавщини закликає громадян повідомляти про заборонені предмети до поліції для їх подальшого знешкодження, знищення чи передачі Збройним силам України. Це можливо зробити за номером 102 або через чат-бот Головного управління поліції Полтавської області у Telegram @Police102Poltava_bot.