Bagnet

Ексраднику колишнього голови Полтавської ОДА збільшили розмір застави

Апеляційний суд збільшив розмір застави ексраднику колишнього голови Полтавської облдержадміністраці ...

Вероятный организатор убийства воина-добровольца Окуевой вышел на свободу

С резонансным уголовным делом происходит нечто странное. Апелляционный суд изменил меру пресечения с ...
Полтавський суд призначив 3 роки умовно харків’янці, яка заробляла оголеними фото у Telegram

Полтавський суд призначив 3 роки умовно харків’янці, яка заробляла оголеними фото у Telegram

Октябрський райсуд Полтави виніс вирок харків’янці Дар’ї Х., яка заробила 3000 грн за півроку, продаючи свої еротичні фото й відео. 25 травня суддя Тетяна Січиокно засудила її до 3-х років умовно та зобов’язала відшкодувати 12000 грн, витрачені на експертизу проданих світлин. Про це «Полтавщині» стало відомо з реєстру судових рішень.

 

Згідно з матеріалами справи, минулого року Дар’я Х. завела у Telegram кілька закритих каналів, де публікувала свої інтимні фотографії та відеозаписи — «нюдси» (похідна від французького nu — «нагий, оголений» або nudité — «нагота, оголеність»). На своїй сторінці в Instargam вона розмістила посилання на ще один Telegram-канал, де повідомляла підписникам про вартість доступу до каналів з еротичним контентом.

 

Охочі подивитися на зображення тіла дівчини мали перераховувати кошти їй на картку Монобанку. Слідчим вдалося знайти докази 8-ми епізодів виготовлення такого медіа й 6-ти епізодів оплати за них — надсилання «донатів» (з англійської donate — «жертвувати»).

 

Фотографувала Дар’я Х. на камеру свого iPhone 11. Доступ коштував від 300 до 500 грн (імовірно, залежно від каналу). За півроку, з травня по жовтень 2021-го, дівчина заробила таким чином не менше 3000 грн. Саме в жовтні проти неї й відкрили справу за чч. 1, 3 ст. 301 ККУ (Виготовлення, зберігання з метою збуту, збут зображень порнографічного характеру).

 

Розслідування проводили харківські правоохоронці. Вони ж навідалися із обшуками до квартири дівчини, де вилучили чорну маску, шкіряну червону плітку з дерев’яною ручкою, червоний шар із червоним шкіряним ременем, два фалоімітатори, анальну пробку, три картки Монобанку та Приватбанку, iPhone 11 та смартфон Redmi Note 8 Pro.

 

Оскільки суди у Харкові зараз не здійснюють правосуддя, справу розглядали у Полтаві. На засіданні Дар’я Х. визнала провину і підтвердила всі описані вище обставини.

 

Суддя Тетяна Січикно визнала її винною у виготовленні та збуті порнографічних матеріалів, в тому числі — повторно. У якості покарання вона призначила їй 3 роки ув’язнення, але від відбування цього терміну звільнила з випробувальним терміном — 1 рік. Крім того, Дар’ю Х. зобов’язали відшкодувати державі витрати на залучення експерта, який аналізував її фото й відео — 12356 грн.

 

Додамо, що окрім цієї суми, держава витратила сотні тисяч гривень на розслідування та винесення вироку харків’янці. Кошти платників податків пішли на те, щоби слідчі передивилися й отримали доступ до Telegram-каналів дівчини, залучили експерта й прокуратуру, вилучили частину контенту й записали його на диск — щоб, у разі потреби, показати в суді. Сюди ж враховуються витрати і на роботу судді, її помічника та секретаря, друк матеріалів справи у кількох примірниках й друк вироку.

 

До речі, вилучені секс-іграшки суд постановив знищити, а от диск із зображеннями — зберігати. І на це теж підуть бюджетні кошти.

 

Звісно, виготовлення й розповсюдження порнографії в Україні досі є кримінальним злочином. Але під час воєнного стану розслідування й розгляд подібних справ, виглядають недоречно. Це при тому, що в Україні вже офіційно діє сервіс OnlyFans, мільйони користувачі якого отримують від моделей інтимні фотографії за донати і з цієї суми сплачуються податки у держбюджет.