Bagnet

Ексраднику колишнього голови Полтавської ОДА збільшили розмір застави

Апеляційний суд збільшив розмір застави ексраднику колишнього голови Полтавської облдержадміністраці ...

Вероятный организатор убийства воина-добровольца Окуевой вышел на свободу

С резонансным уголовным делом происходит нечто странное. Апелляционный суд изменил меру пресечения с ...
За два дні на Полтавщині патрульні виявили 15 п’яних водіїв

За два дні на Полтавщині патрульні виявили 15 п’яних водіїв

Упродовж двох днів, під час реалізації посилених заходів із підтримання публічного порядку та безпеки на вулицях населених пунктів області, працівники секторів реагування патрульної поліції оформили 15 адміністративних матеріалів відносно нетверезих водіїв.

 

Як повідомив заступник начальника поліції Полтавщини Максим Ахрамєєв, відносно порушників складені протоколи за статтею 130 Кодексу України про адміністративні правопорушення, що передбачає відповідальність за керування транспортним засобом особами, які перебувають у стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп’яніння.

 

«Серед 15 порушників: 12 водіїв автомобілів та 3 – мототранспорту. Один із них вже двічі порушив вимоги закону протягом року. Усі водії були відсторонені від керування транспортними засобами», – додав Ахрамєєв.

 

Залежно від кількості задокументованих протягом року порушень, суд може накласти на водія адміністративне стягнення у вигляді штрафу від 17 тисяч до 51 тисячі гривень та позбавити права керування транспортними засобами від 1 до 10 років.

 

Окрім того, за повторне правопорушення транспортний засіб, за рішенням суду, можуть платно вилучити (реалізувати на аукціоні, а отримані кошти повернути власникові), а за третій такий випадок – конфіскувати (але вже безоплатно).

 

Нагадаємо, що згідно з рішенням Ради оборони Полтавської області, конфісковані транспортні засоби можуть бути передані для потреб Збройних Сил України, правоохоронних органів та підрозділів територіальної оборони для виконання завдань із захисту Батьківщини від ворога.

 

Закон про адміністративну відповідальність (зі змінами від лютого 2021 року) також передбачає альтернативу штрафним санаціям для злісних порушників. Водіям, які повторного продовж року сідають за кермо напідпитку, суд може призначити адміністративний арешт: до 10 діб – за друге таке правопорушення, до 15 діб – якщо вже двічі притягувався до відповідальності за аналогічне діяння.