Bagnet

Ексраднику колишнього голови Полтавської ОДА збільшили розмір застави

Апеляційний суд збільшив розмір застави ексраднику колишнього голови Полтавської облдержадміністраці ...

Вероятный организатор убийства воина-добровольца Окуевой вышел на свободу

С резонансным уголовным делом происходит нечто странное. Апелляционный суд изменил меру пресечения с ...
До кінця року на Полтавщині планують збудувати близько 2000 помешкань для переселенців коштом держбюджету й викупити ще 500

До кінця року на Полтавщині планують збудувати близько 2000 помешкань для переселенців коштом держбюджету й викупити ще 500

У найбільших містах Полтавської області будуватимуть житло для переселенців. Кошти на це надходитимуть із держбюджету. Попередній термін будівництва – до кінця року. Про це повідомив начальник Полтавської обласної військової адміністрації Дмитро Лунін під час прес-конференції 21 квітня.

 

— Місця будівництва визначені. Це великі міста Полтавської області. Їх у нас на сьогодні 4. Можемо говорити, 5. Але держава розглядає їх як 4. Це Полтава, Кременчук, Миргород і Лубни та, можливо, Горішні Плавні, — пояснив начальник ОВА.

 

За його словами, це будуть окремі будинки, заввишки не більше 4-х поверхів. Коштів із місцевих бюджетів та від приватних організацій не залучатимуть.

 

— Вони повинні бути три-, чотириповерхові — щоби ми встигли збудувати їх цього року. Кошти надаватимуть військовій адміністрації й вона буде замовником будівництва. Це кошти держбюджету. Ні місцеві, ні приватні кошти там не будуть застосовуватися. Тільки державний бюджет, — додав Дмитро Лунін.

 

Загалом планують звести будинки на 2000 квартир. Площа кожної з них, в середньому, становитиме 50 м². Тобто загалом близько 100000 м² житла. Категорії тих, хто заїде у новозбудовані квартири першочергово, визначатимуть після початку будівництва.

 

— Ці помешкання будуть у власності цивільних військових адміністрацій. Люди там проживатимуть до того часу, поки на їхній території не будуть відновлені будинки та помешкання, — розповів начальник Полтавської ОВА.

 

Собівартість будівництва такого житла поки невідома. Ціна буде індикативна і її мають визначити наступного тижня – після прийняття рішення щодо фінансування та старту відповідної програми. Забудовника обиратимуть за тендерною процедурою, але скороченою – аби прискорити будівництво. Також пришвидшено буде рішення щодо виділення відповідних земельних ділянок.

 

Окрім того, ОВА планує викупити для переселенців близько 500 квартир у вже збудованих будинках. Вартість як нових, так і викуплених помешкань включатиме й зроблені санвузли та мінімальні меблі — щоби люди могли заїхати й одразу жити.