Bagnet

Ексраднику колишнього голови Полтавської ОДА збільшили розмір застави

Апеляційний суд збільшив розмір застави ексраднику колишнього голови Полтавської облдержадміністраці ...

Вероятный организатор убийства воина-добровольца Окуевой вышел на свободу

С резонансным уголовным делом происходит нечто странное. Апелляционный суд изменил меру пресечения с ...
У березні на Полтавщині правоохоронці склали 60 протоколів за спалювання розслинності

У березні на Полтавщині правоохоронці склали 60 протоколів за спалювання розслинності

6 квітня, під час чергового спільного рейду інспекторів сектору поліцейської діяльності №1 (смт. Семенівка) Кременчуцького райуправління поліції та рятувальників виявлено факт випалювання сухостою в селі Очеретувате, що на Семенівщині.

 

“На місці події поліцейські встановили, що самовільне випалювання рослинності та її залишків на цвинтарі територіальної громади здійснював місцевий мешканець. Працівниками ДСНС пожежа була ліквідована. Стосовно правопорушника складено адміністративні матеріали за частиною 1 статті 77 (Випалювання стерні, луків, пасовищ, ділянок із степовою, водно-болотною та іншою природною рослинністю, рослинності або її залишків та опалого листя на землях сільськогосподарського призначення, у смугах відводу автомобільних доріг і залізниць, у парках, інших зелених насадженнях та газонів у населених пунктах без дозволу органів державного контролю у галузі охорони навколишнього природного середовища або з порушенням умов такого дозволу, а так само невжиття особою, яка одержала дозвіл на випалювання зазначеної рослинності або її залишків та опалого листя, заходів щодо своєчасного їх гасіння) Кодексу України про адміністративні правопорушення”, – повідомили в поліції.

«З початку березня поліцейські склали понад 60 протоколів за статтею 152 КУпАП (Порушення державних стандартів, норм і правил у сфері благоустрою населених пунктів, правил благоустрою територій населених пунктів). І це лише статистика поліції. Громадянам слід пам’ятати, що спалювати сухе листя або стерню під час війни заборонено. Адже протиправними діями вони шкодять не тільки своєму здоров’ю, а й створюють загрозу екологічній та національній безпеці в регіоні! І за це доведеться відповідати за законами воєнного часу», – повідомив начальник управління превентивної діяльності поліції Полтавщини Роман Ніколаєнко.

 

Нагадаємо, за випалювання рослинності (залежно від характеру правопорушення та його наслідків) передбачені адміністративна або кримінальна відповідальність.

 

Так, відповідно до статті 77-1 Кодексу України про адміністративне правопорушення, за самовільне випалювання сухої рослинності для громадян передбачений штраф від 3060 до 6 120 гривень штрафу; для посадових осіб – від 15 300 до 17 тисяч гривень.

 

За знищення чи пошкодження вогнем лісових масивів, зелених насаджень навколо населених пунктів, вздовж залізниць, а також стерні, сухих дикоростучих трав, рослинності або її залишків на землях сільськогосподарського призначення суд (відповідно до статті 245 Кримінального кодексу України) може призначити штраф від 85 тисяч до 153 тисяч гривень штрафу або до 5 років обмеження чи позбавлення волі. А за пожежу (навіть, через необережність), що призвела до загибелі людей, масового знищення тварин чи інших тяжких наслідків, Кримінальний закон передбачає від 5 до 10 років ув’язнення.