Bagnet

Суд звільнив від відповідальності двох медпрацівниць, які роками підробляли санітарні книжки у Кременчуці

Автозаводський райсуд Кременчука виніс вирок двом місцевим мешканкам, які, перебуваючи на посадах у ...

Вероятный организатор убийства воина-добровольца Окуевой вышел на свободу

С резонансным уголовным делом происходит нечто странное. Апелляционный суд изменил меру пресечения с ...
На Полтавщині святковими вихідними поліція склала майже два десятки протоколів відносно нетверезих водіїв

На Полтавщині святковими вихідними поліція склала майже два десятки протоколів відносно нетверезих водіїв

Факти керування транспортними засобами у стані алкогольного сп’яніння у святкові дні травня були зафіксовані у більшості районів області. Відносно водіїв працівники секторів реагування патрульної поліції склали протоколи за ст. 130 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

Які юридичні наслідки можуть чекати на порушників відповідно до змін у законодавстві щодо посилення відповідальності за окремі правопорушення у сфері безпеки дорожнього руху, що набрали чинності 17 березня цього року!

За керування автомобілем напідпитку вперше суд може призначити 17 тисяч гривень штрафу та позбавити права керування транспортними засобами на 1 рік.

Якщо протягом року автомобіліста вдруге притягнуть до адмінвідповідальності, за скоєне йому доведеться заплатити вже 34 тисячі гривень та забути про кермо на 3 роки (адже суд позбавить права керування). Окрім того, є вірогідність, що  транспортний засіб можуть за рішенням суду оплатно вилучити – реалізувати на аукціоні, а отримані кошти повернути власнику.

Якщо водій втретє порушить Закон і керуватиме автомобілем в стані алкогольного сп’яніння, штраф зросте до 51 тисячі гривень. Строк позбавлення права керування збільшиться до 10 років, а сам транспортний засіб конфіскують. Але цього разу вже безоплатно!

Слід зазначити, що ч. 2 та 3 ст. 130 КУпАП зі змінами передбачає альтернативу штрафним санаціям – адміністративний арешт, який суд може призначити з урахуванням майнового стану порушника. До 10 діб – за друге таке правопорушення, до 15 діб – якщо водій вже двічі потрапляв у «поле зору» правоохоронців.

Шановні водії! Пріоритетне завдання Законів не в тому, щоб покарати, а звернути вашу увагу на ВИМОГУ неодмінного дотримання встановлених Правил. Правові норми покликані убезпечити всіх учасників дорожнього руху від негативних наслідків. Тим більше якщо мова про захмелілого водія. Адже сідаючи за кермо напідпитку, людина автоматично перетворюється на джерело реальної небезпеки як для себе, так й оточення.

Відділ комунікації поліції Полтавщини

© Офіційний сайт Національної поліції: https://pl.npu.gov.ua/news/profilaktichni-zaxodi/na-poltavshhini-svyatkovimi-vixidnimi-policziya-sklala-majzhe-dva-desyatki-protokoliv-vidnosno-netverezix-vodijiv/