Bagnet

Тепер і комунальники: розширили список професій, для яких вакцинація є обов’язковою

Тих, хто не вакцинується досічня, відсторонять від роботи без збереження заробітної плати Мініст ...

Вероятный организатор убийства воина-добровольца Окуевой вышел на свободу

С резонансным уголовным делом происходит нечто странное. Апелляционный суд изменил меру пресечения с ...
НОВА ДЕПУТАТСЬКА БІЛЬШІСТЬ В ПОЛТАВСЬКІЙ ОБЛРАДІ БЕЗ ОЛЕКСАНДРА БІЛЕНЬКОГО — РЕАЛЬНІСТЬ ЧИ «ХОТЄЛКІ»

НОВА ДЕПУТАТСЬКА БІЛЬШІСТЬ В ПОЛТАВСЬКІЙ ОБЛРАДІ БЕЗ ОЛЕКСАНДРА БІЛЕНЬКОГО — РЕАЛЬНІСТЬ ЧИ «ХОТЄЛКІ»

Частина депутатів залишилась незадоволеними результатами розподілу владних повноважень після виборів облради у 2020 році. Кістяк опозиції до Олександра Біленького буде формуватися навколо фракцій «За Майбутнє», частин «Батьківщини» та «ОПЗЖ»

Голосування за кадрові питання 19 березня у Полтавській міській раді показали, що спільні інтереси можуть об’єднувати здавалось б непоєднувані політичні сили: «За Майбутнє», «Європейську Солідарність» та «Опозиційну платформу — За життя».

За нашою інформацією, аналогічні процеси готуються й у Полтавській облраді. З тієї різницею, що у міській раді більшість офіційно і публічно сформувалась тільки у березні 2021 року, то в обласній — ще у грудні 2020 року.

Після розподілу владних повноважень за уявним бортом опинилися окремі політичні сили та депутати, які залишились незадоволеними такими результатами. Хоча саме заради профілактики конфліктів у майбутньому в обласній раді створили додаткові посади заступників, щоб розділити цей «апельсин» на багатьох претендентів.

Незадоволення результатами розподілу влади вже проявилося протягом 3-ї та 4-ї сесії облради. Наприклад, депутати «Батьківщини» та «За Майбутнє» звинуватили нинішнього та переобраного голову облради Олександра Біленького в «узурпації влади». Фракція «За Майбутнє», окремі депутати від ОПЗЖ та «Батьківщини» намагалися «качати» будь-яку тему: переїзд дитячого будинку з Полтави до Гадяча, питання витрачання коштів на аеропорт та тема передачі Полтаві обласного водоканалу.

У відповідь на це трьох «біло-сердечних» заколотників вивели зі складу фракції. Після заміни обласного керівника партії «Слуга народу» (з Савченко на Трухіна) у фракції «СН» в облраді також розпочались процеси заміни голови фракції (Мухтаров замість Смірнова). Кременчуцьке крило партії «ОПЗЖ» отримало свій бонус за політичну лояльність у майбутньому у формі бюджетного фінансування ХК «Кременчук».

Однак внутрішні конфлікти нікуди не поділися, тому наші джерела вважають, що у незадоволені політичні сили продовжать процес «переформатування».

Хто може піти проти Олександра Біленького

Авангардом цього процесу можуть стати фракція «За Майбутнє» та частина депутатів «Батьківщини» (13+7). Останніх очолює давній опонент Олексндра Біленького — Ірина Степаненко. На цей стрижень будуть намагатися нанизати фракцію «ОПЗЖ» (11 депутатів), хоча ця політична сила представлена двома частинами центрального керівництва партії (Медведчуком та Бойком), при цьому опозиційними може стати тільки «медведчуківська» частина. І то — не вся.

«За Майбутнє» проводило переговори із депутатами «Рідного міста» (мешканцями Кременчука) на тему переформатування влади, однак про їх результати поки невідомо. В цілому «Рідне місто» є опорою нинішньої більшості.

Одне із джерел повідомило, що до процесу можуть під’єднати фракцію «Європейської Солідарності» (9 депутатів), однак наразі у це мало віриться, адже й на обласному, й на міському рівні партія отримала свою частину владних повноважень.

Нарешті, за нашою інформацією, приблизно 5 із 14 депутатів від «Слуги народу» також можуть увійти в умовну опозицію.

Найбільша фракція «Довіри», хоча й насичена самодостатніми депутатами, однак які визнають, що їх лідер — це Олександр Біленький, а на рівні парламенту — Олег Кулініч, і саме завдяки їм вони стали депутатами облради. Тобто, маємо монолітну позицію фракції.

Математично наразі складно спрогнозувати точний варіант уявної контр-більшості. Тим більше, що, за нашою інформацією, друге засідання незакритої сесії облради може й не стане «лакмусовим папірцем», який укаже на оформлення опозиції, кількість якої стане достатньою для кадрових рішень. Можливо, щось проявиться тільки влітку цього року. А заглядати так далеко в українських реаліях — невдячна справа.

За інформацією сайту «Полтавщина», Ян ПРУГЛО