Bagnet

Ймовірно, уразило струмом: на Полтавщині загинув чоловік

Житель Кременчуцького району загинув, ймовірно, від ураження струмом. Повідомлення про смерть чолові ...

Вероятный организатор убийства воина-добровольца Окуевой вышел на свободу

С резонансным уголовным делом происходит нечто странное. Апелляционный суд изменил меру пресечения с ...
В Україні можуть повернути локдаун, якщо більшість областей будуть у «червоній» зоні — прем’єр

В Україні можуть повернути локдаун, якщо більшість областей будуть у «червоній» зоні — прем’єр

По всій Україні можуть запровадити локдаун через ситуацію з коронавірусом, якщо більшість областей опиняться у «червоній» зоні карантину.

Про це прем’єр-міністр Денис Шмигаль заявив на пресконференції 4 березня, повідомля Громадське.

«Треба констатувати, що в Україні почалася третя хвиля коронавірусу. Вінницька, Закарпатська області у «помаранчевій» зоні, але вже на підході до жорстких обмежень. Коли більшість областей буде у «червоній» зоні доведеться повертатися до локдауну», — зазначив Шмигаль.

Водночас прем’єр додає, що йому дуже не хотілося б знову вводити національний локдаун.

«Ми постараємось максимально управляти адаптивним карантином», — сказав він.

Якщо понад 65% ліжок у кожній області та загалом по Україні будуть заповнені хворими на COVID-19, уряд поверне локдаун. Шмигаль обіцяє попереджати про посилення обмежень завчасно.

Він також зазначив, що процес вакцинації проти коронавірусу не буде швидким: за його словами, у світі вакцинація триватиме щонайменше два роки, тому залишатиметься необхідність одягати маски, дотримуватися дистанції та дезінфікувати руки.

Який карантин в Україні зараз?

З 24 лютого Україна повернулася до адаптивного карантину. Регіони поділили на «зелену», «жовту», «помаранчеву» та «червону» зони, у яких карантинні обмеження залежать від епідемічної ситуації.

Міністерство охорони здоров’я 23 лютого оприлюднило перелік зон карантину. До «червоної» зони потрапила Івано-Франківська область. Червоний рівень там ввели із 26 лютого. Згодом до цієї зони потрапили ще дві області: Чернівецька потрапила до цієї зони з понеділка, 1 березня. А в середу, 3 березня, у «червону» зону потрапила і Житомирська область.

фото ілюстративне